O firmie

Firma CKD Sprzęt Precyzyjny i Medyczny została założona w 1997 roku przez trzech pracowników Politechniki Warszawskiej Początkowo główna działalność firmy to jednostkowe wyspecjalizowane urządzenia elektromechaniczne. Oświetlenie stomatologiczne stanowiło margines produkcyjny. Wytwarzany był jeden typ oprawy o nazwie SUN 4 (4 x 58W) przeznaczonej dla stosunkowa dużych i wysokich gabinetów. W 2001 roku przekształciła się w jednoosobową firmę zajmującą się wyłącznie oświetleniem stomatologicznym.

Obok opraw 4 x 58W nazwanych SUN 4B rozpoczęto produkcję lamp SUN 4A (4 x 36W) dla gabinetów o powierzchni 10-12 m2 i wysokości ok. 2,5m. i lamp SUN2A (2 x 36W) dla pracowni protetycznych. We wszystkich lampach elementem rozpraszającym światło był przezroczysta płyta,
Od 2002 roku asortyment lamp uzupełniono o oprawy SUN LUX wyposażone w dwustopniowy system kształtowania światła ograniczający do minimum olśnienie od źródła światła. W 2003 roku Komisja Konkursowa IX Targów Stomatologicznych EXPODENT 2003 przyznała pierwsze miejsce oprawie oświetleniowej SUN LUX 4B w kategorii stomatologiczny sprzęt optyczny. W oparciu o dwuświetlówkowe lampy SUN/SUN LUX 2A ( 2 x 36W) i SUN/SUN LUX2B (2 x 58W) zaproponowano oświetlenie o równomiernym natężeniu na dużej powierzchni składający się z trzech lamp tworzących literę U. Wszystkie nasze opracowania bazowały na świetlówkach i elektronice firmy Osram z możliwością regulacji strumienia świetlnego. Początkowo realizacja regulacji światła wymagała ingerencji w instalacje elektryczną. Od 2007 roku była możliwa zdalna regulacja przy pomocy pilota. Od 2008 roku oprawy oświetleniowe wytwarzane są w oparciu o najnowszej generacji świetlówki (T5) i elektronikę sterującą. Korzystamy z doradztwa technicznego firmy Narva (świetlówki) i Tridonic (elektronika, diody LED). Konsekwentnie w naszej ofercie są lampy i systemy oświetleniowe typu SUN i SUNLUX. Bazujemy na świetlówkach o mocy 28W i 54W, dzięki czemu wszystkie oprawy mają tą sama długość (1240 mm) a szerokość zależy od ilości świetlówek. W ofercie są oprawy 2, 4 i 6 świetlówkowe, co przy dwóch mocach świetlówek (28 lub 54W) pozwala zaproponować oświetlenie dla każdego gabinetu stomatologicznego. Wzrost sprzedaży spowodował, iż firma stała się firmą rodzinną zajmującą się głównie zagadnieniami elektrotechnicznymi i techniką świetlną zlecając na zewnątrz prace mechaniczne.